Technologie

Mobilne urządzenia to przyszłość Internetu

wersja mobilna

Dzisiaj użytkowników, którzy korzystają z internetu przy pomocy urządzeń mobilnych, nie można już lekceważyć. Niedościgniony monopolista rynku internetowego, właściciel i współtwórca systemu Android, zainstalowanego na większości sprzedawanych w europie smartfonach, twórca najpopularniejszej i najskuteczniejszej wyszukiwarki to bez wątpienia firma Google. Google ogłosiło niedawno, że w najbliższej przyszłości zamierza postawić na rozwój urządzeń mobilnych.

Cały Internet, który dzisiaj znamy, który jest internetem w dużym stopniu ciągle "pecetowo-laptopowym", bardzo szybko stanie się w dużym stopniu internetem mobilno-tabletowymwyjaśnia Artur Waliszewski, szef Google Polska

Zajmujemy się m.in. tworzeniem mobilnych stron internetowych, to znaczy takich, które automatycznie dostosowują swoją zawartosć do konkretnego urządzenia. Przerabiamy też strony statyczne (nieresponsywne) na responsywne, w taki sposób, że stara szata graficzna pozostaje bez zmian.


Narzędzia

Jesteśmy zwolennikami Wolnego Oprogramowania. Open Source czyli Otwarte Źródło jest to idea tworzenia Wolnego Oprogramowania. Wolne Oprogramowanie oznacza, że każdy może zobaczyć kod źródłowy danego programu i go udoskonalić. Jakie płyną z tego korzyści? Projekt tworzą pasjonaci i specjaliści z całego świata dzięki czemu efektem wspólnej pracy jest najwyższej jakości produkt.

CMS Joomla! to rozbudowane narzędzie przeznaczone do efektywnego zarządzania treścią strony www. Pozwala m.in. w łatwy sposób dodawać lub edytować artykuły, dodawć zdjęcia do galerii, dodawać nowe produkty i ich opisy itp. Przez nas wykorzystywany jest do budowania, zarządzania portalami społecznościowymi, sklepami internetowymi.

CMS Wordpress to kolejne popularne, narzędzie przeznaczone do zarządzania treścią strony www w prosty sosób. Pozwala m.in. w łatwy sposób dodawać lub edytować wpisy, dodawć zdjęcia do galerii itp. Przez nas wykorzystywany jest do budowy blogów i prostych stron.

Nowoczesne strony internetowe działają w oparciu o relacyjne bazy danych. Bazy danych pozwalają na tworzenie szeregu funkcji, które są atrakcyjne dla odwiedzających i efektywne dla przeglądarek www. MySQL to system zarządzania relacyjnymi bazami danych.

PHP to skryptowy język programowania. Obecnie jest to najprężniej rozwijający się skryptowy język programowania na świecie wykorzystywany do tworzenia serwisów www. Obsługuje około 75% domen internetowych.

Java to również jeden najlepiej rozwijających się języków programowania. Ten język używany jest przez nas m.in. do tworzenia aplikacji komputerowych, apletów (dodatków) do stron WWW, oraz do tworzenia aplikacji mobilnych. Java to potężne narzędzie przeznaczone nie tylko do tworzenia narzędzi ecommerce. Wiele domowych urządzeń elektronicznych działa dzięki Java np. pralki, lodówki mikrofalówki.

JavaScript to skryptowy język programowania, przeznaczony do budowy stron internetowych. Wprowadzenie JavaScript pozwala na dynamiczną interakcję z użytkownikiem. Na działaniu JavaScript oparte są biblioteki JQuery i AJAX, które z kolei pozwalają nam wprowadzić na stronę ciekawe efekty graficzne i przyspieszyć przeglądanie witryn.

JQuery to lekka biblioteka programistyczna oparta na języku JavaScript. JQuery pozwala na wprowadzenie na stronę dynamicznych elementów wizualnych np. ciekawych animacji, galerii zdjęć, wysuwanych okien, suwaków itp. Mówiąc ogólnie wprowadza życie do strony i sprawia, że jest ona bardziej atrakcyjna i czytelna.

AJAX jest to technika tworzenia stron WWW oparta na języku JavaScript. Pozwala na wysyłanie i odbieranie danych między użytkownikiem, a serwerem bez przeładowania strony. Znajduje zastosowanie m.in. w formularzach, wyświetlaniu wyników wyszukiwania, w wyświetlaniu zawartości bazy danych, w kalkulatorach zamówień, w przypadku sklepów w koszyku. AJAX w połączenie z JQuery wprowadza płynność na stronę.

World Wide Web Consortium, w skrócie W3C to organizacja, która zajmuje się ustanawianiem standardów pisania i przesyłu stron WWW. Staramy się tak tworzyć nasze strony, aby były zgodne z ciągle zmieniającymi się wymogami. Jest jest to istotne z dwóch powodów: po pierwsze, tworzenie zgodnie z zaleceniami W3C gwarantuje, że będzie się ona wyświetlała poprawnie na różnych przeglądarkach i urządzeniach, po drugie, prawidłowa implementacja ma pozytywny wpływ na pozycjonowanie w wyszukiwarkach.

Rimset

ul. Tadeusza Kościuszki 7/5
57-320 Polanica-Zdrój
+48 881 67 27 28 Zadzwoń
[email protected]